کلینیک زیبایی آیشن

ارائه‌دهنده خدمات هایفوتراپی

خانه هایفوتراپی

فهرست مطالب

زیبایی و‌ جوانسازی پوست برای خانم‌ها و آقایان مهم است، زمانی که افراد اندک اندک به پیری نزدیک می‌شوند یا تحت تاثیر عوامل مخرب پوست قرار می‌گیرند، ممکن است حالت چهره‌ای پیر داشته باشند یا حتی در قسمت‌های دیگر پوست دچار افتادگی بشوند.

جستجو در اکسیرهای جوانی و استفاده از این اکسیرها قدمتی دور و دراز دارد. شاید برخی از این اکسیرها پاسخگو باشند اما بخش کثیری از آن‌ها تاثیری در جوانسازی پوست ندارند.

بنابراین باید به دنبال روش‌های مطمئن بود. در این شرایط لازم است که دستگاه یا روشی وجود داشته باشد که بتوان به کمک آن فرآیند زیبا سازی پوست را انجام داد. دستگاه هایفوگرافی یکی از همین دستگاه‌ها است. در این روش با استفاده از امواجی که از دستگاه خارج می‌شود، می‌توان شادابی را به پوست باز گرداند. چنانچه تمایل دارید در مورد این روش از جوانسازی پوست بیشتر بدانید، با ما همراه باشید.

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی که‌ مخفف شده عبارت انگلیسی High-Intensity Focused Ultrasound است، یک روش درمانی برای از بین بردن چین و چروک‌های پوستی به شمار می‌آید. دستگاه هایفو دستگاهی است که با استفاده از امواج فرا صوتی که بسیار متمرکز هم هستند، کار می‌کند. روش هایفو تقریبا یک روش جدید، نوین و تازه وارد در علم پزشکی به شمار می‌آید که غیر تهاجمی هست. این روش امروزه حتی یک روش مناسب برای لیفت پوست به شمار می‌آید. امواج دستگاه هایفو امواجی هستند که در سونوگرافی هم وجود دارند. با این تفاوت که این امواج بر روی یک لایه خاص تمرکز می‌کنند. بنابراین می‌توانند پوست را تحریک به کلاژن سازی کنند‌. چنانچه می‌خواهید پوستی سفت و بدون چروک داشته باشید، می‌توانید از این روش کم خطر بهره ببرید.

1

انواع محل‌های هایفوتراپی

دیگر تا کنون متوجه شده‌ایم که هایفوتراپی بدن یک روش بسیار موثر برای ترمیم پوست و جوانسازی بدن به شمار می‌آید. این روش درمانی که پس از سال ۲۰۰۸ رونق یافت، روشی است که در هر ناحیه از بدن انجام می‌شود. بدین ترتیب انواع مختلفی از هایفوتراپی به وجود آمده‌اند. این روش غیر تهاجمی کم درد است و به لیفتینگ قسمت‌های مختلف بدن هم کمک می‌کند. در ادامه در مورد محل‌های مختلفی که هایفوتراپی در آن انجام می‌شود، صحبت خواهیم کرد.

1.هایفوتراپی صورت:

هایفوتراپی یکی از روش‌های درمانی است که بر اساس موج اولتراسوند کانونی شدت یافته انجام می‌شود. مهم‌ترین کاربرد دستگاه هایفو در از بین بردن چین و چروک‌های پوستی است. برای از بین بردن غبغب، چین و چروک‌های اطراف صورت و همچنین برای شفاف سازی صورت می‌توان از این روش استفاده کرد.

2.هایفوتراپی بینی:

از دیگر نواحی که با استفاده از دستگاه هایفو درمان می‌شود، بینی است. افرادی که بینی خود را جراحی کرده‌اند و هنوز جای زخم روی بینی آن‌ها وجود دارد، می‌توانند از دستگاه هایفو برای از بین بردن این جای زخم استفاده کنند. همچنین برای از بین بردن خطوط موجود بر روی بینی و آسیب‌های وارد شده به بینی می‌توان از روش هایفو استفاده کرد. این روش کاملا غیر تهاجمی است و هیچ اثری هم از زخم و چین و چروک بر جای نمی‌گذارد.

3.هایفوتراپی واژینال:

برطرف کردن مشکلاتی که در ناحیه واژن به وجود می‌آید، از جمله دغدغه‌های خانم‌هایی است که به زیبایی اندام خود اهمیت می‌دهند. خانم‌ها با افزایش سن دچار مشکلاتی در قسمت واژن خواهند شد. زمانی که از روش هایفو در این ناحیه استفاده شود، کلاژن سازی پوست افزایش پیدا می‌کند. در واقع برای این که پوستی صاف و بدون چین و چروک را در این ناحیه داشته باشید، می‌توانید از هایفوتراپی استفاده کنید. پس از طی شدن روند درمان، افتادگی پوست و شل شدن پوست در این ناحیه از بین خواهد رفت.

4.هایفوتراپی شکم:

گاهی اوقات برای این که بتوان به چربی‌های اطراف شکم نفوذ کرد و این چربی‌ها را از بین برد، نیاز است که از روش هایفو استفاده شود. هزینه هایفوتراپی شکم با توجه به عوامل گوناگونی مشخص می‌شود. چنانچه می‌خواهید پس از جراحی هایفو شکم خود بتوانید به نتایج ایده آل برسید، باید از رژیم غذایی برای لاغری هم پیروی کنید.

5.هایفوتراپی ابرو:

امروزه هایفوتراپی ابرو را با استفاده از جدیدترین دستگاه هایفوتراپی انجام می‌دهند. افرادی که تمایل به لیفت کردن ابروهای خود دارند اما نمی‌خواهند روش‌های درمان دیگر را که تاثیر کمی هم دارند را تجربه کنند، از دستگاه هایفو استفاده می‌نمایند.‌ این دستگاه باعث افزایش کلاژن سازی در پوست اطراف ابرو شده و در نهایت ابروها را به سمت بالا می‌کشد.

6.هایفوتراپی پلک:

دستگاه هایفو به عنوان یک دستگاه کاملا موثر در از بین بردن چربی‌ها شناخته شده است. این دستگاه قادر است چربی‌های ناحیه چشم را از بین ببرد و با ایجاد کلاژن، پوست این ناحیه را سفت کند. برای از بین بردن چروک‌های دور چشم هم از این روش استفاده می‌شود. هایفوتراپی چروک دور چشم باعث جوانسازی چهره شده و اعتماد به نفس هر فردی را افزایش می‌دهد.

7.هایفوتراپی پشت دست:

در مواقعی ممکن است عوامل مختلف مثل تابش شدید نور آفتاب باعث چروک شدن پوست دست بشود. همچنین بالا رفتن سن هم سبب نمایان شدن تاثیرات پیری بر روی پوست دست می‌شود. با استفاده از دستگاه هایفو می‌توان چروک‌های قسمت پشت دست را از بین برد. ناحیه تحت درمان با استفاده از اشعه‌های این دستگاه صاف شده و شاداب‌تر از قبل می‌شود. البته به هنگام استفاده از این روش باید به مضرات هایفوتراپی هم توجه داشته باشید.

2

عکس قبل و بعد هایفوتراپی

برای این که نتایج هایفوتراپی را به وضوح ببینید، باید از تصاویر هایفوتراپی صورت و سایر اعضای بدن استفاده کنید. در این تصاویر قبل و بعد متقاضیان قرار داده شده است تا کاربران بتوانند به مقایسه بپردازند و تصمیم نهایی برای انجام هایفوتراپی اولترا را اتخاذ کنند.

مزایای هایفوتراپی چیست؟

قطعا روش هایفوتراپی از مزایای زیادی برخوردار است که در چند سال اخیر متقاضیان این روش بیشتر شده‌اند. این روش درمان ضایعات پوستی یک روش غیر تهاجمی است. یعنی نیازی به جراحی کردن پوست یا بیهوش کردن متقاضی ندارد. بنابراین می‌تواند برای هر فردی مناسب باشد. برخی دیگر از مزایایی که این روش دارد، عبارتند از:

  • تعداد جلساتی که متقاضی باید هایفوتراپی را انجام دهد، کم هستند. افراد می‌تواند طی یک الی سه جلسه به نتایج مورد انتظار خود دست پیدا کنند.
  • ماندگاری این روش درمان یک تا دو سال است. یعنی در عرض یک الی دو سال نیازی نیست که شما به شارژ مجدد هایفو بپردازید.
  • برای انجام جوانسازی پوست با دستگاه هایفو نیازی به ایجاد برش و انجام تزریقات نیازی نیست. خونریزی در بدن نیز در این روش وجود ندارد. همچنین این روش کاملا بدون درد انجام می‌شود و بدون پانسمان هم می‌باشد. پس دوره نقاهت هم ندارد.
  • هزینه‌های انجام هایفوتراپی به نسبت سایر جراحی‌هایی که در صدد جوانسازی پوست روی کار آمده‌اند، کمتر است. بنابراین افراد با صرف هزینه‌های گم می‌توانند پوست خود را شاداب کنند و اعتماد به نفس خود را افزایش دهند.

عوارض هایفوتراپی چیست؟

در کنار مزایای زیادی که این روش درمان دارد، باید به عوارض هایفوتراپی هم توجه داشت. در واقع تمامی روش‌های درمانی و زیبایی دارای عوارضی هستند که باید پیش از انجام روش به آن‌ها توجه بشود. از مهم‌ترین عوارضی که هایفوتراپی به همراه دارد می‌توانیم به قرمزی یا تورم پس از درمان اشاره کنیم. البته این قرمزی‌ها و این تورم‌ها ماندگار نیستند و پس از مدت کوتاهی از بین می‌روند. به همین دلیل جای نگرانی وجود ندارد.

پس از درمان شما باید به توصیه‌هایی که پزشکتان داشته است عمل کنید و از نکات مهم پس از عمل نیز استفاده نمایید. در این صورت می‌توانید زودتر از سایر افراد به نتایج مد نظر خود دست پیدا کنید. افزون بر قرمزی و تورم، ممکن است در مواقعی احساس کنید که پوست شما گز گز می‌کند. این گز گز کردن به اندازه‌ای نیست که مدام باعث اذیت شدن شما بشود. در مواردی هم ‌کبودی یا بی حسی‌های موضعی مشاهده می‌شود که با گذشت زمان به طور کامل از بین می‌روند. یعنی هیچ اثری از این عوارض باقی نخواهد ماند. ‌پس نباید نگران بود.

هایفوتراپی چگونه انجام می‌شود؟

شاید تصور کنید که قبل از انجام هایفوتراپی نیاز است که پوست خود را آماده کنید. این تصور اشتباه است چرا که آماده سازی آنچنانی برای انجام این روش نیاز نیست. کافی است شما مواد آرایشی که بر روی پوست و جو دارند را بشویید. سپس می‌توانید مراحل انجام هایفوتراپی را پشت سر بگذارید:

مرحله اول

ابتدا پزشک یا تکنسینی که مسئول کار با دستگاه هایفو است، محل مورد نظر را تمیز می‌کند. این فرد ممکن است برای بی حس گردن موضعی ناحیه هدف از مواد مختلف بی حس کننده هم استفاده کند.

مرحله دوم

در مرحله بعد پزشک و تکنسین از یک ژل مخصوص برای نرم سازی پوست استفاده‌ می‌کند. این ژل همانند ژل لوبریکانتی است گه حین سونوگرافی بر روی بدن قرار می‌گیرد.

مرحله سوم

در این مرحله دستگاه بر روی ناحیه پوستی آسیب دیده قرار گرفته و روند درمان آغاز می‌شود. پزشک به کمک مانیتوری که دارد، میزان امواج فراصوت را تنظیم می‌کند. هر جلسه‌ی درمانی ممکن است بین سی الی نود دقیقه به طول بینجامد. پس از اتمام تایم درمان دستگاه از روی پوست شما برداشته خواهد شد. اگر پس از درمان متوجه سوزن سوزن شدن پوست خود شدید، می‌توانید با تجویز پزشک از داروهای ضد عفونی کننده استفاده کنید.

3

هایفوتراپی چند جلسه است؟

ممکن است این سوال سوال شما هم باشد که چند جلسه باید هایفوتراپی دوست را انجام دهیم تا پوستی شاداب داشته باشیم. به توصیه پزشکان افرادی که می‌خواهند نتایجی فوق العاده را از این روش بگیرند، باید در هر سال دو بار جهت درمان پوست خود اقدام کنند. البته باز هم تعداد جلسات با توجه به درخواست‌هایی که مشتری دارد، متغیر است. تجربه نشان داده است که طی دو جلسه بیماران می‌توانند نتایج خوبی را کسب کنند. پس از آن برای شارژ هایفو و درمان ضایعات پوستی خود باید هر سال یک بار به کلینیک مربوطه مراجعه نمایند. در بیمارانی که پوستشان بیش از حد تخریب شده است، می‌توان بیش از این اندازه هایفوتراپی کرد. یعنی تعداد جلسات را افزایش داد.

هایفوتراپی چقدر ماندگاری دارد؟

این که هایفوتراپی چقدر ماندگاری دارد از مسائل مهمی است که باید به آن بپردازیم. افرادی که می‌خواهند از این روش برای جوانسازی پوست خود استفاده کنند، مدام سوال می‌کنند که ماندگاری هایفوتراپی چقدر است. گرچه نتایج هایفوتراپی می‌تواند نتایجی عالی باشد اما این نتیجه دائمی نیست. ‌پس از انجام این روش بیمار باید حدود دو الی سه ماه وقت را برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود صرف کند.

تاثیرات این روش در مقایسه با لیفت صورت زودتر خود را نشان می‌دهند اما دائمی نیستند. پس از انجام هایفو تا چند سال پوست حالت جوان خود را دارد. زمانی پوست حالت خود را از دست می‌دهد که نشانه‌های پیری در آن دیده شود. در واقع در این زمان کلاژن‌های جدیدی که پوست ساخته است، از بین می‌روند. سپس پوست به حالت قبلی خود باز گشته و تاثیرات فوق العاده هایفو را از دست می‌دهد. این اتفاق یک تا دو سال پس از به پایان رسیدن روند درمان رخ می‌دهد. بنابراین نیاز است که متقاضی جوانسازی پوست هایفوتراپی به ترمیم پوست خود بپردازد و این روش را از سرگیری کند.

چه کسانی نباید هایفوتراپی کنند؟

باید بگوییم که تا کنون عوارض چندانی برای هایفوتراپی گزارش نشده است. حال ممکن است برخی از افراد به دلیل شرایط جسمی خاصی که دارند، قادر به انجام هایفوتراپی نباشند. برای مثال بیماران دیابتی نمی‌توانند از این نوع از جراحی استفاده کنند. افرادی که این جراحی را انجام می‌دهند، بلافاصله پس از آن می‌توانند روال عادی زندگی خود را از سر بگیرند. برای این که میزان اثر گذاری دستگاه‌های هایفو افزایش پیدا کند، بیمار از آرایش کردن در ۲۴ ساعت شبانه روز منع می‌شود.

علاوه بر افرادی که دیابت دارند، افراد زیر سی سال و افراد بازدار هم از انجام هایفوتراپی منع می‌شوند. همچنین کسانی که در ناحیه محل درمان زخم یا تبخال دارند، افرادی که دارای عفونت در محل درمان هستند، افرادی که تنها چند روز است که بوتاکس کرده‌اند و افرادی که در ناحیه محل درمان ایمپلنت دارند، قادر به انجام این حراحی نخواهند بود. قبل از این که هایفوتراپی انجام شود، پزشک شرایط جسمی بیمار را آنالیز می‌کند تا صلاحیت بیمار برای انجام این روش را تایید کند.

هایفوتراپی برای چه افرادی مناسب است؟

به طور کلی تمامی افرادی که پوستی شل و افتاده دارند، می‌توانند برای سفت کردن پوست خود از روش هایفوتراپی استفاده کنند. افراد بین ۳۰ الی ۷۵ سالی که نگران پیری پوست خود هستند یا به این عارضه دچار شده‌اند، می‌توانند طی چند جلسه درمان شادابی پوست خود را تا حد زیادی افزایش دهند. در واقع یکی از اهداف اصلی که هایفو بر اساس آن انجام می‌شود، به تعویق انداختن روند پیری است.

متقاضیانی که سن کمتری دارند و پوست آن‌ها جوان‌تر است، بهتر می‌توانند از این روش نتیجه کسب کنند. افرادی هم که تحت تاثیر اشعه فرابنفش یا نور مستقیم خورشید دچار آسیب‌های پوستی شده‌اند، می‌توانند برای رسیدن به نتایج دلخواه خود طی چند جلسه از روش هایفوتراپی استفاده کنند. در مواقعی ممکن است افراد مسن به جراحی پوستی نیاز داشته باشند. افرادی که دارای زخم، عفونت یا آکنه‌ها کیستی هستند نیز از انجام این روش منع می‌شوند. 

4

کاربردهای هایفوتراپی چیست؟

با توجه به آنچه که انجمن جراحی پلاستیک آمریکا بیان کرده است، روش هایفوتراپی می‌تواند بهترین روش جایگزین برای لیفت صورت باشد. در این روش پوست کشیده می‌شود و تمامی چروک‌هایی که دارد را از دست می‌دهد. در سال ۲۰۰۸ که این روش روی کار آمد، مورد توجه افراد زیادی قرار گرفت و هم اکنون نیز بهترین روش جوانسازی پوست به شمار می‌آید. تا جایی که در همین پنج سال اخیر حدود ۶۰ درصد به متقاضیان هایفوتراپی افزوده شده است. برخی از کاربردهایی که این روش درمانی دارد عبارتند از:

1.کاربرد در از بین بردن چین و چروک

متقاضیان می‌توانند برای کاهش و از بین بردن چین و چروک‌هایی که در اثر عوامل مختلف به وجود آمده‌اند، از این روش درمان استفاده‌ کنند. همچنین سفت کردن پوست ناحیه گردن و غبغب از کاربردهایی است که استفاده از دستگاه هایفو دارد.

2.کاربرد در بهبود وضعیت ناصافی پوست

با استفاده از روش هایفو می‌توانید به بهبود وضعیت خط چانه خود بپردازید و هر گونه ناصافی که بر روی پوستتان به وجود آمده است را از بین ببرید.

3.کاربرد در لیفت پوست

همچنین شما به کمک این روش می‌توانید قسمت ابرو، پلک و گونه خود را لیفت کنید. لیفت کردن گردن و دکلته نیز از دیگر کاربردهایی است که این روش دارد. توجه داشته باشید که هر پوستی با هر بافت و هر رنگی می‌تواند از این روش استفاده کند. پس هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

نتایج هایفوتراپی به چه صورت است؟

تمامی پزشکان بر این باورند که بیماران باید از سریعترین و کم خطرترین روش‌ها برای درمان بیماری‌های خود استفاده کنند. برای مثال اگر فردی می‌تواند سردرد خود را با قرص استامینوفن خوب کند، نیازی به مصرف قرص‌های عوارض دار مثل مورفین ندارد. در زمینه جوانساری پوست هم همین قاعده حاکم است. افراد معمولا روش‌هایی را انتخاب می‌کنند که کم خطر باشد و آن‌ها را سریع به نتیجه دلخواهشان برسانند. روش هایفوتراپی یکی از همین روش‌ها است.

در روش هایفوتراپی جوانسازی پوست را بر اساس رفتار طبیعی که پوست دارد، انجام می‌دهند. یعنی پوست را تحریک به کلاژن سازی می‌کنند و منجر به تولید پروتئین بیشتر در پوست می‌شوند. در صورتی که در روش‌های دیگر مثل لیفت ماده‌ای مصنوعی وارد پوست شده و عوارض زیادی را با خود به همراه دارد. اگر می‌خواهید در کوتاهترین زمان ممکن پوستی صاف، بدون وین و چروک و ایده آل داشته باشید، بهتر است از این روش غیر تهاجمی استفاده کنید.

خدمات هایفوتراپی در هروی

ممکن است شما هم به دنبال خدمات هایفوتراپی در هروی باشید. خدماتی که با این مضمون ارائه می‌شوند، خدماتی عالی هستند که با استفاده از بهترین دستگاه‌ها در اختیار افراد قرار می‌گیرند. این خدمات برای تمامی افراد مناسب هستند. شما باید در هروی کلینیک‌های معتبر را انتخاب کنید. سپس اقدام به جوانسازی پوست خود نمایید. این خدمات برای افرادی که پوستی شل شده دارند اما هنوز آمادگی لازم برای انجام لیفت را به دست نیاورده‌اند، بسیار مناسب هستند.

زمانی که از خدمات هایفو استفاده می‌شود، حرارت به پوست وارد می‌شود. همین حرارت باعث می‌شود که منطقه مورد نظر آسیب ببیند و برای از بین بردن این آسیب کلاژن سازی کند. از آنجایی که در این روش پوست تحریک می‌شود، خدمات هایفو را طبیعی‌ترین خدماتی می‌دانند که منجر به جوانسازی پوست می‌شوند. بر اساس بسیاری از تحقیقات علمی که از سال ۲۰۰۸ تا کنون انجام شده‌اند، روش هایفو درد چندانی ندارد. میانگین دردی که متقاضیان در این روش تحمل می‌کنند، ۴ تا ۱۰ است. پزشکان هم قبل از انجام این فرآیند منطقه مورد نظر را بی حس می‌کنند تا میزان دردی که متقاضی متوجه آن می‌شود، کم باشد.

5

خدمات هایفوتراپی در پاسداران

خدمات هایفو در هر منطقه‌ای به نسبت مناطق دیگر هزینه‌های متفاوتی دارند. چنانچه قرار است در پاسداران هایفوتراپی را انجام دهید، باید به دنبال یک کلینیک معتبر و البته منصف باشید. کلینیک‌های تخصصی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، معمولا برترین کلینیک‌ها هستند. البته اگر هزینه‌های مناسبی را برای شما در نظر گرفته باشند.  زمانی که می‌خواهید یک کلینیک را انتخاب کنید، به تایید آن از سوی وزارت درمان و بهداشت توجه داشته باشید. همچنین کلینیک‌هایی خوب هستند که از دستگاه‌های فوق پیشرفته و نیروهایی زبده و باتجربه برخوردار شده باشند. این را بدانید که در هایفوتراپی بیماران بلافاصله پس از انجام جراحی، می‌توانند به خانه باز گردند. بنابراین نیازی نیست که هزینه‌های کلانی را برای بستری شدن بپردازند. به همین دلیل خدمات هایفوتراپی را یکی از کم هزینه‌ترین و البته تاثیر گذارترین خدمات در راستای زیبایی پوست می‌دانند.

هزینه‌های هایفوتراپی در آیشن

معمولا هزینه‌های استفاده از خدمات هایفوتراپی را بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌کنند. به همین دلیل ممکن است این هزینه‌ها از بیماری به بیمار دیگر متفاوت باشند. برخی از تاثیر گذارترین فاکتورهایی که می‌توانند این هزینه‌ را دگرگون کنند، فاکتورهایی همچون نوع پوست متقاضی، تعداد جلسات و میزان چین و چروک‌های پوستی هستند. بدیهی است که به هر میزان که چین و چروک‌ها افزایش پیدا کنند، از بین بردن آن‌ها سخت‌تر خواهد بود. پس هزینه‌های زیادی هم از متقاضی اخذ خواهد شد. شرایطی که بیمار دارد نیز می‌تواند عاملی اثر گذار بر روی هزینه‌ها باشد. افرادی که سن کمتری دارند، زودتر به نتیجه می‌رسند. پس نیاز نیست که مجددا برای هایفوتراپی اقدام کنند. همین امر سبب کاهش هزینه‌های مربوط به این روش خواهد شد. با انتخاب آیشن می‌توانید میزان این هزینه‌ها را تا حد زیادی کاهش دهید.

مراقبت‌های بعد از انجام هایفوتراپی

اگر افراد پس از انجام هایفو به نکات مراقبتی توجه داشته باشند، قطعا نتیجه‌های بهتری را کسب خواهند کرد. این نکات و مراقبتی عبارتند از:

1.چند هفته قبل از درمان

تا چند هفته قبل از این که هایفوتراپی را انجام دهید. باید مراقب پوست خود باشید. بدین منظور لازم است که در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید و از مصرف داروهای ویتامین a خودداری کنید‌. همچنین مصرف آنتی بیوتیک‌ها را دو هفته قبل از هایفوتراپی کنار بگذارید چرا که این داروها تاثیر سوء بر بدن دارند. در این زمینه می‌توانید با پزشک خود نیز مشورت کنید.

2.یک روز قبل از انجام هایفوتراپی

وجود تبخال یا عفونت‌های پوستی برای انجام هایفوتراپی اصلا مناسب نیست. بنابراین امر در روز قبل از انجام این روش متوجه شدید که پوستتان تبخال دارد یا عفونت کرده است، بهتر است جلسه هایفوتراپی را به تعویق بیندازید. در صورتی که تاول پوستی دارید هم باید از داروهای ضد ویروسی استفاده نمایید.

3.نکات مراقبتی در روز درمان

تا چند ساعت قبل از انجام روش هایفو باید پوست خود را از هر گونه مواد آرایشی پاکسازی کنید. اگر احساس ناراحتی دارید، می‌توانید از کرم‌های بی حس کننده موضعی بهره بگیرید. همچنین پس از انجام هایفو بخار است رانندگی نکنید.

4.بعد از انجام هایفو

اصلی‌ترین بخش مراقبتی، مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی است که باعث می‌شوند این روش نتیجه سریعی داشته باشد. پس از انجام هایفو نباید از نوشیدنی‌های الکلی استفاده کنید. همچنین مصرف آب بیش از حد مجاز ممنوع است. پزشکان توصیه می‌کنند که پوست خود را تا چند مدت نخارانید و از قرار گرفتن در معرض آب گرم خودداری کنید. برخورد پوست با آب گرم باعث کاهش تحریک پوست می‌شود و می‌تواند نتایج هایفو را تحت تاثیر قرار دهد. پس از انجام هایفو رژیم روزانه خود را مورد استفاده قرار دهید و نگران هیچ چیز نباشید.

6

نظرات کسانی که هایپوتراپی انجام داده‌اند

یکی از عاداتی که خیلی از افراد دارند این است که به هنگام انجام یک عمل جراحی نظر سایر افراد باتجربه در این زمینه را می‌پرسند. در مورد هایفوتراپی هم همین طور است. متقاضیان قبل از انجام این روش درمانی ابتدا تلاش می‌کنند که نظر دیگران را بپرسند. با نظر سنجی‌های به عمل آمده، افراد قبل از استفاده از دستگاه هایفو هراس دارند. پس از این که این روش درمان را انجام می‌دهند و متوجه می‌شوند که هایفوتراپی یک روش بی خطر است، نسبت به این روش دلگرم می‌شوند. برخی از افراد باتجربه در زمینه هایفوتراپی توصیه می‌کنند که دستگاهی مناسب را برای انجام این جراحی انتخاب کنید. برخی دیگر نیز معتقد هستند که باید به مراکز معتبر مراجعه کرد. همه ما می‌دانیم که هیچ تجربه‌ای نمی‌تواند جای تجربه شخصی را بگیرد اما توجه به این نکات باعث بهبود روند درمان پوست خواهد شد.

سخن پایانی

ما در این مطلب در مورد این که روش هایفوتراپی چیست و چه کاربردی دارد با شما صحبت کردیم. هایفو را یکی از متداول‌ترین و نتیجه بخش‌ترین روش‌ها برای زیبا سازی پوست می‌دانند. در این روش درمانی از دستگاه هایفو استفاده می‌شود. این دستگاه نواحی آسیب دیده پوست را تحریک کرده و کلاژن سازی در پوست را افزایش می‌دهد. در نتیجه پوست شاداب می‌شود. کاربرد اصلی این روش انجام لیفت در صورت و از بین بردن چین و چروک‌ها است. این روش درمانی دوره نقاهت ندارد و ماندگاری زیادی دارد. البته باید به عوارض آن نیز توجه داشت. به هر حال همه افراد از سن ۳۰ تا ۷۵ سالگی می‌توانند از هایفو استفاده کنند.

سوالات متداول

هر روش درمان که منجر به جوانسازی پوست می‌شود، عوارض خاص خود را دارد. درد و تورم در هایفوتراپی وجود دارد اما آنقدری نیست که نگران کننده باشد. پزشک معالج شما برای کاهش درد داروهای تسکین دهنده را تجویز می‌کند. البته باید توجه داشت که روش هایفو یکی از کم دردترین و غیر تهاجمی‌ترین روش‌ها برای درمان پوست تخریب شده به شمار می‌آید.

بیشتر افراد قادرند از روش هایفوتراپی برای جوانسازی و ترمیم پوست خود استفاده کنند. در این میان افرادی که زخم و آکنه دارند، افرادی که در ناحیه تحت درمان ایمپلنت دارند، افرادی که دچار تبخال شده‌اند و افرادی که تزریق ژل و بوتاکس را انجام داده‌اند، نمی‌توانند این روش را انجام دهند. این افراد برای این که از انجام روش هایفو صرف نظر کنند، باید به مضرات هایفوتراپی توجه کنند.

برای انجام جراحی هایفوتراپی حدود یک ساعت زمان لازم است. اگر متقاضیان بخواهند به طور کلی چین و چروک‌های پوستی خود را از بین ببرند، باید یک تا سه جلسه روند درمانی را تکرار کنند.

استفاده از دستگاه هایفوتراپی برای درمان پوست‌های آسیب دیده نه فقط در دوره امروزی بلکه از پنجاه سال پیش رواج داشته است. با توجه به این که در روش هایفو از اشعه‌های فراصوت به جای اشعه‌های فرابنفش استفاده می‌شود، می‌توان به ایمن بودن آن اعتراف کرد. تکنولوژی کاربردی در این روش با سونوگرافی یکی است اما تنظیمات آن با دستگاه‌های سونوگرافی متفاوت است. همین امر باعث فزایش امنیت در روش هایفو شده است.

تمامی افرادی که بین ۳۰ الی ۵۰ سال سن دارند می‌توانند از روش هایفوتراپی استفاده کنند.

افرادی که دچار چاقی صورت هستند و از این اتفاق ناخوشایند شده‌اند، می‌توانند از هایفوتراپی صورت استفاده کنند. این روش باعث می‌شود که چربی‌ها از بین بروند و صورت لاغرتر بشود. البته این روش دائمی نیست و پس از لاغری صورت امکان بازگشت چربی وجود دارد.

برای این که هایفوتراپی رت به بهترین شکل ممکن انجام دهید، باید زیر نظر یک پزشک متخصص و ماهر درمان شوید. شما می‌توانید به کمک پزشکان ماهر و با تجربه آیشن این جراحی را پیش ببرید.

نمونه کارها