کلینیک زیبایی آیشن

ارائه‌دهنده خدمات بوتاکس

خانه تزریق بوتاکس

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که انسان در طول دوره‌های مختلف دارد، زیبایی پوست و جلوگیری از پیر شدن آن است. به همین منظور از روش‌های مختلفی استفاده شده است تا روند پیری به تعویق بیفتد و نشانه‌های پیری روی چهره یک فرد نمایان نشود.‌ چین و چروک‌هایی که به هر دلیلی بر روی پوست به وجود می‌آیند، همگی سبب سلب شادابی از پوست می‌شوند. به همین دلیل اگر بتوان آن‌ها را برطرف کرد، گامی نوین در زمینه جوانسازی افراد برداشته می‌شود. بوتاکس کردن یکی از همین روش‌ها است. با تزریق بوتاکس شما می‌توانید از فواید بی نظیر آن بهره مند شوید؛ اما قیل از تزریق باید نکاتی را در این زمینه بدانید. در ادامه در مورد تمامی آنچه که دانستن آن‌ها قبل از تزریق بوتاکس لازم و ضروری است، سخن خواهیم گفت.

بوتاکس چیست؟

این که botox چیست و چه مزایایی را به ارمغان می‌آورد، برای خیلی از افراد سوال ایجاد کرده است. برای این که چین و چروک‌های پوستی را از بین ببرند، نوعی ماده به نام بوتاکس را مورد استفاده قرار می‌دهند. این ماده سمی باعث فلج شدن عضلات در قسمت‌های مختلف پوست یک فرد شده و عضلات را از حرکت کردن باز می‌دارد. همین باعث از بین رفتن چین و چروک در نواحی مختلف بدن می‌شود.

برای اولین بار از سم بوتولینوم برای فلج کردن عضلات استفاده شد. در سال ۱۹۸۰ میلادی یک پزشک کانادایی طبق تحقیقاتی که انجام داد، توانست این سم را تشخیص دهد و از آن برای انجام امور زیبایی پلاستیک استفاده کند‌. بوتاکس نه تنها برای زیبایی بلکه برای درمان نیز بسیار مناسب است. این پزشک در همان روند درمان بود که متوجه از بین رفتن چین و چروک پیشانی بیماران خود شد. از آن پس تا کنون این ماده برای از بین بردن عوارض پوستی به کار گرفته می‌شود.

 

1 3

 

مزایای بوتاکس چیست؟

در چند سال اخیر شاهد افزایش متقاضیان تزریق بوتاکس بوده‌ایم. از همین امر می‌توانیم متوجه شویم که بوتاکس زدن دارای مزایا و فواید زیادی است. در نقاط مختلف دنیا به دلیل مزایای متعددی که بوتاکس دارد، از آن بهره گرفته می‌شو‌د.  برخی از مهم‌ترین مزایایی که استفاده از یک بوتاکس به ارمغان می‌آورد، عبارتند از:

 1. تزریق بوتاکس بر خلاف سایر جراحی‌های زیبایی پوست، یک روش کم خطر با دوره نقاهت کوتاه است. بیمار به صورت سرپایی می‌تواند بوتاکس را تزریق کند و با نکات مراقبتی ساده پس از آن، به پوست دلخواه خود دست یابد.
 2. بلافاصله پس از این که سوزن بوتاکس وارد بافت پوستی شما می‌شود، می‌توانید نتایج آن را مشاهده کنید. بنابراین اثر بخشی آن نیز سریع است.
 3. بوتاکس جزو روش‌های کم تهاجمی است که درد کمی دارد. در مقایسه با سایر روش‌های جوانسازی پوست آن را بهتر می‌دانند؛ چرا که روند انجام بوتاکس آسان است.
 4. هزینه‌های تزریق بوتاکس نیز بسیار کمتر از جراحی‌های زیبایی است. شما با خرید ماده بوتاکس و پرداخت دستمزد پزشک می‌توانید پوست خود را بدون تحمل هیچ نوع سختی جوان کنید.
 5. برای این که بوتاکس را تزریق کنند، به داروهای بیهوشی نیازی نیست. این روش کم تهاجم سریعا انجام می‌شود و نیازی به بستری شدن در کلینیک‌های زیبایی ندارد.

نواحی تزریق بوتاکس

بوتاکس با ساختار بدن کاملا سازگار است و هیچ‌ گونه حساسیتی را به وجود نمی‌آورد. به همین دلیل در نواحی مختلف بدن از آن استفاده می‌شود. در ادامه برخی از نواحی که مستعد جوان‌سازی به وسیله سم بوتولینوم هستند را برایتان معرفی می‌کنیم:

1.تزریق در خطوط اخم

پس از گذشت یک دوره زمانی خاص خطوط گلابلا یا همان خطوط اخم بر روی چهره نمایان می‌شوند.‌ این خطوط افزون بر آن که ظاهر یک فرد را خشن و عصبانی می‌کنند، حالت خسته را به ظاهر فرد می‌دهند و زیبایی آن را کمتر می‌کنند.‌ با تزریق بوتاکس به خطوط اخم می‌توان تا حدودی این خطوط را از بین برد. در واقع با استفاده از بوتاکس ظرافت زیادی در این نواحی ایجاد می‌شود و همین منجر به صاف شدن چهره خواهد شد. البته باید توجه داشت که برای از بین بردن خطوط اخم عمقی استفاده از سم بوتولینوم چندان گزینه مناسبی نیست. در چنین مواردی بهتر است ژل یا فیلر را تزریق کنید. اگر دوست دارید که ظاهر شما حتی پس از سن ۶۰ سالگی جوان و سرحال به نظر برسد، همین حالا برای بوتاکس کردن اقدام کنید.

2.تزریق در پیشانی

چین و چروک‌هایی که در ناحیه پیشانی به وجود می‌آیند، با بیشتر شدن سن بیشتر خود را نشان می‌دهند.‌ بنابراین حالت چهره به سمت پیری متمایل می‌شود. ژنتیک، مصرف دخانیات و استقاده از مشروبات الکلی مهم‌ترین عواملی هستند که منجر به ایجاد چین و چروک‌های عمیق در پیشانی می‌شوند. برای این که این اثرات پنهان باشند، می‌توان از بوتاکس استفاده کرد. البته بوتاکس پیشانی به طور کامل سبب از بین رفتن چین و چروک‌ها نمی‌شود و تا حدودی تاثیر آن‌ها را از چهره محو خواهد کرد.

3.تزریق در ابرو

خیلی از افراد دوست دارند که ابروهایشان لیفت شود تا ظاهر آن‌ها بهبود پیدا کند. روش‌های متعددی برای بالا بردن پوست ابرو وجود دارند که افراد از آن‌ها استفاده می‌کنند. بوتاکس کردن یکی از همین روش‌ها است. برای این که موقعیت بهتری را به ابروهای خود هدیه کنید و زیبایی چهره خود را افزایش دهید، می‌توانید در ناحیه ابرو بوتاکس تزریق کنید. در این حالت ریزش ابرو که یکی از تاثیرات پیری است، دیده نمی‌شود و حالت چهره جوان‌تر و سر حال‌تر خواهد بود. در واقع با از بین بردن خطوط افقی که در کنار ابرو وجود دارند و با بالا کشیدن ابرو، اثرات پیری خنثی می‌شوند. به همین دلیل این نوع از تزریق بوتاکس یک روش کاملا پسندیده و پرطرفدار محسوب می‌شود.

4.تزریق در اطراف چشم‌ها

تزریق بوتاکس چشم با اهداف مختلفی انجام می‌گیرد. گاهی اوقات ممکن است افراد قصد بالا کشیدن پلک افتاده خود را داشته باشند. گاهی اوقات افراد نیاز دارند که چروک‌های ناحیه پوستی دور چشم را از بین ببرند. گاهی هم برای افزایش زیبایی باید بوتاکس زیر چشم انجام گردد. همه ما می‌دانیم که اگر پوست اطراف چشم چروکیده بشود، حتی زمانی که فرد لبخند نمی‌زند نیز آثار پیری در چهره او نمایان است. با تزریق بوتاکس در این ناحیه می‌توانید کوچکی چشم را نیز از بین ببرید و ظاهر خود را احیا کنید. البته قبل از آن باید بدانید که آیا تزریق بوتاکس مضر است یا نه، اگر برایتان ضرر دارد، راهکار دیگری را برای جوانسازی پوست امتحان کنید.

 

2 3

 

5.تزریق در اطراف لب

تزریق بوتاکس پشت لب و خط خند نیز بسیار رایج است. اطراف لب همواره مستعد به وجود آمدن چین و چروک‌های پوستی هستند. بسیاری از افراد به خصوص خانم‌ها از بابت چروک شدن اطراف لب خود نگران هستند و به نوعی هراس دارند. دلیل به وجود آمدن چروک در پشت لب این است که ماهیچه‌های این ناحیه حالت شل شدگی پیدا کرده‌اند. برای از بین برد چروک‌های سطحی اطراف لب و فلج کردن عضلات می‌توان از بوتاکس استفاده کرد. اگر این چین و چروک‌ها عمقی باشند، ممکن است بوتاکس به خوبی قادر به برطرف کردن آن نباشد. به همین دلیل از فیلر به جای بوتاکس بهره گرفته می‌شود. برای این که جذابیت لب خود را افزایش دهید، می‌توانید فیلر را برای افزایش حجم لب نیز به کار بگیرید.

6.تزریق در چانه

هر چه بیشتر پا در دوره میانسالی و پیری می‌گذاریم، عضلات ناحیه چانه بیشتر فعالیت می‌کنند. بنابراین طبیعی است که این عضلات حالت ارتجاعی خود را از دست بدهند و به اصطلاح افتادگی پیدا کنند. عوامل دیگری هم در تشدید چین و چروک‌های ناحیه چانه نقش دارند. نور آفتاب، ریزش استخوان، عدم بافت‌های مناسب در چانه و ‌مواردی از این قبیل هستند که این ناحیه را پیرتر نشان می‌دهند. برای این که به ماهیچه‌های این قسمت استراحت بدهید و چین و چروک چانه را کمتر کنید، تزریق بوتاکس چانه توصیه می‌شود.

7.تزریق در فک و گردن

اثر گرانش برای پوست، کلاژن ضعیف شده و عضلاتی که در ناحیه فک و گردن تضعیف شده‌اند، عاملی موثر برای به وجود آمدن چین و چروک در این ناحیه می‌باشند. برای این که ناحیه گردن و فک صاف‌تر از قبل بشود، می‌توان از بوتاکس استفاده کرد. خطوط افقی و عمودی این نواحی با استفاده از بوتاکس از بین خواهند رفت. زمانی که فرد لبخند بزند یا گردن از لباس بیرون باشد، هیچ چین و چروکی در آن دیده نمی‌شود.

انواع برندهای بوتاکس

اگر در پی تزریق بوتاکس برای میگرن، لب، زیر بغل، دست، چانه، ابرو، فک و مواردی از این قبیل هستید، فراموش نکنید که انواع مختلفی از سم بوتولینوم وجود دارند. هر کدام از آن‌ها دارای ویژگی‌های خاصی هستند و با قیمت منحصر به فردی به فروش می‌رسند. شما باید قبل از انتخاب یک ماده خاص، با یک پزشک ماهر در ارتباط باشید و راهنمایی‌های لازم را از او دریافت کنید.

 • بوتاکس دیسپورت یا dysport

یکی از محبوب‌ترین برندهای تولید کننده سم بوتولینوم، برند دیسپورت است. این نوع از بوتاکس در کشور انگلستان تهیه می‌شود و در همان کشور هم از محبوبیت خاصی برخوردار شده است. مکانیزم اصلی این ماده به گونه‌ای است که می‌تواند خطوط اخم و خطوط پیر کننده چهره را از بین ببرد. با توجه به این که این سم یک سم کاملا قوی است، نمی‌توان از آن برای از بین بردن خطوط سطحی و خفیف چهره استفاده کرد. شما باید خطوط عمیق و متوسط را به کمک بوتاکس دیسپورت از بین ببرید. این ماده دوران نقاهت چندانی ندارد. بلافاصله پس از این که بوتاکس دیسپورت را بوتاکس کردید، می‌توانید به فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهید. البته لازم است که پیش از آن به اقدامات قبل از تزریق بوتاکس توجه داشته باشید.

 • بوتاکس زئومین یا xeomin

به منظور بی حس کردن عضلات صورت از نوعی ماده تایید شده استفاده می‌شود که بوتاکس زئومین نام دارد. این نوع از بوتاکس توسط یک شرکت آلمانی ساخته شده است و در سر تا سر جهان کاربرد دارد. زئومین قادر است تا یک مدت خاص و به طور موقت خطوطی که در ناحیه پیشانی نمایان شده‌اند را از بین ببرد. این بوتاکس به مرور زمان جذب عضلات زیر پوست خواهد شد و تاثیر آن از بین خواهد رفت. از کاربردهای درمانی بوتامس زئومین می‌توانیم به تسکین درد کردن و از بین بردن اسپاسم نیز اشاره کنیم.‌

 • botox neuronox

یکی دیگر از سم‌های بوتاکس که توسط کره جنوبی تولید می‌شود، بوتاکس نورونوکس است. این نوع از بوتاکس می‌تواند در هر ناحیه‌ای از بدن مورد استفاده قرار بگیرد. از بین بردن چین و چروک‌های پیشانی، خط لبخند، ابرو، خط اخم، دور چشم و چانه به وسیله این نوع از بوتاکس اتفاق خواهد افتاد. از کاربردهای پزشکی بوتاکس نورونوکس می‌توانیم به درمان اختلالات چشم، از بین بردن میگرن‌های مزمن و برطرف کردن اختلال در عملکرد مثانه استفاده کنیم. حدود سه تا ده روز زمان نیاز است تا این ماده نتایج خود را به طور کامل به نمایش بگذارد.  سردرد، ناراحتی معده و درد خفیف در ناحیه تحت درمان از عوارضی است که این نوع از بوتاکس با خود به همراه می‌آورد. برای استفاده از بوتاکس نورونوکس لازم است که با یک پزشک ماهر در زمینه زیبایی مشورت داشته باشید.

 

3 3

 

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس

بخش مهمی از تاثیرات بوتاکس زمانی خودشان را نشان می‌دهند که به مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس توجه بشود. پس لازم است که این نکات را در اختیارتان قرار دهیم. برخی از آن‌ها عبارتند از:

 • تا ۲۴ ساعت پس از تزریق بوتاکس به هر ناحیه از بدن نباید استخر بروید. ناحیه تحت درمان حداقل تا پنج ساعت بعد از تزریق نباید با آب برخورد داشت باشد. در غیر این صورت تاثیرات مطلوبی را از خود بر جای نخواهد گذاشت.
 • تا پنج ساعت اولیه پس از تزریق بوتاکس نباید سر خود را خم کنید یا آن را به سمت پایین بچرخانید. همچنین تا سه روز قادر به استفاده کردن از بالشت‌های بلند نخواهید بود.
 • اگر پس از تزریق بوتاکس احساس سردرد داشتید، می‌توانید آن را با پزشک در میان بگذارید و از مسکن استفاده کنید‌.
 • در ساعات ابتدایی تزریق بوتاکس لازم است که از کمپرس یخ استفاده نمایید. انجام ورزش‌های سنگین پس از جوانسازی پوست با بوتاکس نیز منع می‌شود. حداقل تا زمانی که تاثیرات بوتاکس به طور کامل نمایان شوند، نباید ورزش سنگین انجام دهید.

مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس

ما مناطقی را برایتان نام بردیم که تزریق بوتاکس در آن‌ها می‌تواند اثرات خارق العاده‌ای را به وجود بیاورد. این در حالی است که برخی از مناطق و نواحی بدن نیز از تزریق ماده بوتاکس منع شده‌اند. مهم‌ترین دلیلش هم این است که سم بوتولینوم در این نواحی منجر به فلج شدن عضلات شده و جلوی منقبض شدن آن‌ها را می‌گیرد. روی ابروها، روی پلک، روی لب و زیر لب پایین نباید بوتاکس شوند. اگر پزشکی که شما انتخاب می‌کنید مهارت کافی در انجام کار را نداشته باشد، روند درمان شما به خوبی پیش نخواهد رفت. به همین دلیل باید پزشکی را انتخاب کنید که با نحوه انجام تزریق بوتاکس آشنایی کامل دارد.

عوارض بوتاکس چیست؟

بوتاکس کردن هم مانند سایر جراحی‌ها دارای عوارض متعددی است. در کنار مزایای زیادی که تزریق بوتاکس به دنبال دارد، باید به عوارض آن نیز توجه داشت‌‌. البته اگر قرار است روند تزریق سم بوتولینوم در بدن شما به خوبی پیش برود! برخی از مهم‌ترین عوارضی که پس از تزریق این سم پدید می‌آیند، عبارتند از:

 1. کبود شدن ناحیه تحت درمان
 2. درد و تورم در این ناحیه
 3. قرمزی و ملتهب شدن ناحیه درمان سده
 4. دو بینی یا تاری در دید
 5. مشکل در بلع
 6. به وجود آمدن اختلالات تنفسی برای افراد خاص
 7. حالت تهوع
 8. سردرد
 9. درد در سر
 10. افتادگی پلک و به دنبال آن نابینایی
 11. و …

چنین نیست که تمامی افراد پس از تزریق ماده بوتاکس دچار تمامی این عوارض بشوند. با توجه به ساختار بدنی هر فرد، میزان شدت این عوارض نیز می‌تواند متغیر باشد. آنچه که اهمیت دارد، این است که شما عوارض بوتاکس بعد از چند سال و بعد از چند ماه را بررسی کنید. سپس تصمیم بگیرید که آیا می‌توانید از بوتاکس استفاده کنید یا نه!

 

4 3

 

چه‌ کارهایی بعد از تزریق بوتاکس نباید انجام داد؟

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس همواره مهم تلقی می‌شوند. برخی از کارها وجود دارند که با انجام دادن آن‌ها اثر بوتاکس روی چهره کاهش پیدا می‌کند. پس باید از انجام آن‌ها خودداری کنید:

 1. ورزش‌های تحریک کننده پس از بوتاکس منع شده‌اند. این ورزش‌ها فعالیت قلب را سرعت می‌بخشند و جریان خون را تشدید می‌کنند.‌ بنابراین برای بدن ضرر دارند.
 2. پس از بوتاکس تا چند ساعت حمام نکنید و تا چند روز استخر نروید.
 3. اصلاح صورت و شستن صورت پس از تزریق ماده بوتاکس بلامانع است؛ اما باید طوری انجام شود که فشاری به ناحیه تحت درمان وارد نیاید.
 4. مصرف داروهای گیاهی، آسپرین و بروفن در دوران نقاهت پس از تزریق بوتاکس ممنوعیت دارد.
 5. بهتر است از مواد دارای الکل استفاده نکنید و مصرف دخانیات را به حداقل برسانید. در این صورت شاهد تاثیرات شگفت انگیزی خواهید بود که بوتاکس بر پوست شما پیاده سازی می‌کند‌.
 6. نباید از لباس‌ها و کلاه‌هایی که باعث پوشانده شدن ناحیه پیشانی می‌شوند، استفاده گردد. در صورت عدم رعایت این نکات در ناحیه تحت درمان ناهنجاری و عفونت به وجود می‌آید و این اصلا خوب نیست.

قیمت بوتاکس

یکی از سوالات متداولی که قبل از تزریق بوتاکس برای هر فردی به وجود می‌آید، این است که هزینه بوتاکس چقدر است؟ با توجه به چه عواملی قیمت نهایی بوتاکس را مشخص می‌کنند؟ در این زمینه عوامل زیادی وجود دارند که تاثیر گذاری آن‌ها امر خیلی زیاد نباشد، خیلی کم هم نیست. برخی از عوامل موثر در این زمینه را به طور جداگانه برایتان ذکر کرده‌ایم:

1.برند تزریقی بوتاکس

همان طور که پیش‌تر گفتیم، برندهای زیادی در بازار فروش وجود دارند که هر کدام از آن‌ها از نظر ترکیبات، کیفیت ساخت و موارد دیگر بسیار متفاوت هستند. افرادی که قرار است بوتاکس بزنند باید با توجه به شرایط بدنی خود و متناسب با بودجه‌ای که دارند، نوعی از برند را انتخاب کنند. بدیهی است که انتخاب برند‌های خارجی و خوب می‌تواند هزینه‌ها را افزایش دهد.

2.میزان تزریق بوتاکس:

عامل دیگری که برای تعیین هزینه‌های بوتاکس مهم است، میزان تزریق بوتاکس است. به هر میزانی که تزریق بوتاکس در نواحی مختلف بدن بیشتر شود، می‌تواند هزینه‌های آن را افزایش دهد. علاوه بر آن سن فرد در این زمینه اثر گذاری زیادی دارد؛ چرا که با افزایش سن، چین و چروک افزایش پیدا می‌کند. پس به ماده بیشتری نیاز است تا بتوان چهره را به حالت ابتدایی خود تبدیل کرد.

3.ناحیه مورد تزریق:

ناحیه مورد تزریق نیز می‌تواند در کاهش یا افزایش قیمت بوتاکس نقش موثری را ایفا کند. افرادی که می‌خواهند به وسیله بوتاکس گونه خود را برجسته کنند، باید هزینه بیشتری را نسبت به افرادی که قرار است خط اخم خود را از بین ببرند، بپردازند. به همین دلیل از فردی به فرد دیگر هزینه‌های بوتاکس کردن تغییر پیدا می‌کند.

4.دستمزد پزشک:

مهم‌ترین فاکتوری که موجب تعیین هزینه‌های تزریق بوتاکس می‌شود، هزینه‌ها و دستمزد او است. پزشکان با تجربه معمولا دستمزد بیشتری را نسبت به سایر پزشکان دریافت می‌کنند. البته نباید به کم یا زیاد بودن قیمت توجه داشت چرا که بحث زیبایی یک بحث مهم است. پس به خاطر کاهش قیمت‌ها نباید خود را به دست یک پزشک کم تجربه بسپارید.

5.هزینه‌های قبل و بعد از تزریق بوتاکس

ممکن است پزشک برای معاینه پوست شما آزمایش را به شما تجویز کند. همچنین ممکن است برای افزایش تاثیر بوتاکس در زیبایی چهره دارو تجویز کند. همه این موارد به صرف هزینه‌های مختلف نیاز دارند.‌ پس باید برای برآورد هزینه‌های کلی بوتاکس به این هزینه‌ها نیز توجه بشود.

خدمات بوتاکس در هروی

تا زمانی که یک کلینیک معتبر برای تزریق بوتاکس انتخاب نشده باشد، نباید انتظار داشت که این روش تاثیرات خوبی را از خود بر جای بگذارد. پس برای دریافت خدمات بوتاکس باید به چن ویژگی که برترین کلینیک‌ها دارند توجه داشته باشید. معمولا پزشکانی ماهر و با تجربه در بهترین کلینیک‌ها مشغول به کار هستند. در این مراکز از تجهیزات پیشرفته استفاده می‌شود و محیطی ایمن برای درمان بیمار فراهم شده است. در این مراکز پزشکان بیماران را معاینه می‌کنند و در مورد روند درمان بن آن‌ها توضیحاتی می‌دهند. برای این که نگرانی بیماری برطرف شود، ممکن است روند کار هم بیان گردد. پس رضایت بیمار در بهترین کلینیک تزریق بوتاکس در هروی اهمیت زیادی دارد.

 

5 3

 

خدمات بوتاکس پر پاسداران

نکته دیگری که در مورد خدمات بوتاکس باید ذکر شود این است که قیمت این خدمات در کلینیک‌های مختلف چگونه است. کلینیک بوتاکس در پاسداران همواره قیمت‌های بسیار مناسبی را برای مراجعین خود در نظر می‌گیرد. قیمت‌هایی که خیلی از افراد را مجاب به انجام بوتاکس می‌کند! شما می‌توانید برای بهره مندی از خدمات با کیفیت در زیر نظر پزشکانی که تجربه فراوانی دارند با کلینیک تزریق بوتاکس در پاسداران در ارتباط باشید و وقتی را برای تزریق بوتاکس رزرو کنید.

آیشن؛ بهترین مرکز تزریق بوتاکس در تهران

مراکز تزریق بوتاکس متعددی در سر تا سر تهران وجود دارند که برخی معتبر فعالیت می‌کنند اما برخی دیگر نیز نامعتبر هستند. بدیهی است که انتخاب مراکز معتبر شما را به آرزوی دیرینه خود یعنی داشتن پوستی جوان و شاداب می‌رساند. آیشن به عنوان برترین و معتبرترین مرکز زیبایی در تهران، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است. هزینه تزریق بوتاکس در این مرکز مناسب در نظر گرفته می‌شود و عوارض آن نیز زیاد نیست. پزشکان ماهر و با تجربه آیشن همواره نکات مراقبتی را در اختیار شما قرار می‌دهند تا در نهایت از انتخاب خود راضی باشید. پس همین حالا با ما برای دریافت این خدمات تماس بگیرید.

سخن پایانی

ما در این مطلب در مورد تزریق بوتاکس سخن گفتیم. برای این که چین و چروک‌های پوستی از بین بروند، لازم است که اقداماتی صورت بگیرد. راهکارهای مختلفی در این زمینه وجود دارند که تزریق بوتاکس یکی از آن‌ها است. بوتاکس کردن چهره طرفداران زیادی دارد. این روش از زیبایی دارای مزایای زیادی است اما در کنار آن عوارضی هم دارد. شما باید تمامی نکاتی که در رابطه با بوتاکس وجود دارند ر را بدانید. سپس از آن استفاده کنید. در ضمن انتخاب کلینیکی معتبر به اثر بخش بودن بوتاکس کمک شایانی خواهد کرد.

فهرست مطالب

سوالات متداول

افرادی که هنوز به سن بلوغ نرسیده‌اند، نمی‌توانند از بوتاکس استفاده کنند. بهترین سن برای تزریق بوتاکس سنی است که در آن چین و چروک روی پوست نمایان شود. سن ۳۰ سالگی به بعد برای تزریق بوتاکس مناسب است.

بوتاکس ماندگاری دائمی ندارد و اثرات آن چندی پس از تزریق از بین می‌رود. به همین دلیل محدودیتی در تعداد دفعات تزریق بوتاکس در نظر گرفته نشده است.

تزریق بوتاکس برای برخی از افراد مضر است اما برای همه این طور نیست. افرادی که بیماری قلبی عروقی دارند، افراد مبتلا به ام اس، افراد شیرده یا باردارد و افراد دیابتی و عفونت دار جزو افرادی هستند که بوتاکس با بدن آن‌ها سازگار نخواهد بود.

مدت زمان تزریق بوتاکس به عوامل گوناگونی وابسته است. تعداد نواحی تحت درمان و میزان چین و چروک‌ها در بدن از عوامل موثر در این زمینه هستند. بین نیم ساعت تا دو ساعت زمان برای تزریق بوتاکس نیاز است.

برخی از افراد به دلیل حساسیت‌های جسمانی که دارند و همچنین به دلیل تزریق غیر اصولی بوتاکس، عوارض جبران ناپذیری را تجربه می‌کنند. مرگ نیز یکی از همین عوارض است. البته خیلی نادر است که کسی پس از تزریق بوتاکس بمیرد. اما غیر ممکن نیست!

پس از تزریق سم بوتولینوم ممکن است التهاب و ورم به وجود بیاید و دردهای موضعی احساس بشود. این درد آزار دهنده نیست و پس از مدت کوتاهی هم از بین می‌رود.

2022 03 10 18 50 IMG 3476 Min Scaled بعد
2022 03 10 18 50 IMG 3475 Scaled قبل