2343242

ماندگاری تزریق چربی به صورت

ما در این مقاله سعی داریم شما را با ماندگاری تزریق چربی به صورت آشنا کنیم. روش های مختلفی برای بازگرداندن ظاهر جذاب و جوان صورت وجود دارد. برای از بین بردن چین و چروک صورت، روش های مختلفی توسط متخصصان انجام می شود. یکی از روش های جدیدتر که به این افراد کمک می کند، تزریق چربی است و زمانی که چربی به چین و چروک صورت تزریق می شود، حجم ایجاد شده عمق آن چروک ها را پر می کند و می تواند آن ها را از بین ببرد. در ادامه برای آشنا شدن با ماندگاری تزریق چربی به صورت با ما همراه باشید.

تزریق چربی چیست ؟

این روش یک عمل زیبایی است که به دلایل مختلفی انجام می شود. این روش در بیشتر موارد برای از بین بردن چین و چروک در قسمت های مختلف بدن به غیر از بیشتر شدن سایز اندام های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. برای این منظور از بافت چربی استفاده می شود. در بیشتر موارد از چربی های موضعی مانند شکم، پهلو و ران استفاده می شود و با روش های خاصی مانند لیپوساکشن چربی آماده تزریق می شود.

این عمل باید توسط جراح قابل اعتماد و با تجربه انجام شود تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شود و ماندگاری نتایج عمل بیشتر می شود. با بیشتر شدن سن، بدن در نواحی مختلف چین و چروک و افتادگی ایجاد می کند. اکثر مردم به دنبال راهی طبیعی برای حل این مشکلات هستند. بهترین و طبیعی ترین راه برای رفع افتادگی و فرم دهی و بیشتر شدن سایز قسمت های مختلف بدن همین روش است.

این عمل در صورتی امکان پذیر است که مراجعه کننده چربی کافی در سایر نواحی بدن داشته باشد. اگر چربی کافی در اندام مورد نظر وجود نداشته باشد، از چربی شکم و پهلو استفاده می شود. پس از برداشتن چربی، جراح آن را تمیز می کند و سپس آن را از نانو فیلترها عبور می دهد. برای تزریق چربی باید سرنگ مناسب برای ناحیه مورد نظر انتخاب شود. مهارت جراح تاثیر بسزایی در نتیجه خوب و طول عمر تزریق چربی دارد. با انجام این روش می توان بافت های بدن را پر کرد و در برخی موارد اندام مورد نظر را کشیده یا بزرگ کرد.

546435

 

مدت زمان تزریق چربی

نتایج تزریق چربی می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد. با این حال وقتی یک جراح پلاستیک دارای مجوز هیئت مدیره فرآیند تزریق چربی را به خوبی انجام می دهد، نتایج دائمی هستند. مناطقی از بدن که تحت تزریق چربی قرار می گیرند، جوان تر و برجسته تر به نظر می رسند. دوام و ماندگاری چربی و ماندگاری نتایج آن به دلایل مختلفی بستگی دارد. به روشی که جراح برای به دست آوردن چربی استفاده می کند، فرآیند تمیز کردن پس از جمع آوری چربی و نحوه انجام تزریق چربی بستگی دارد.

هنگامی که تزریق چربی در مناطقی از بدن با خون رسانی بالا انجام شود، بقای چربی در آن محل بهینه می شود. به همین خاطر است که تزریق چربی در ناحیه صورت موفقیت آمیز است زیرا صورت پر از رگ های خونی است. بسیاری از آن ها به بقای چربی و نتایج ماندگارتر اجازه می دهند. این بدان معنا نیست که چربی در تمام نواحی بدن عمر طولانی دارد و یا اینکه جوان سازی حاصل برای همیشه ادامه دارد. اما افراد می توانند به مرور زمان با تزریق مجدد چربی جوان شوند.

با وجود این معایب، تزریق چربی یک گزینه و یک درمان طبیعی برای جوان سازی صورت است و بیشتر بیماران از نتایج آن راضی هستند. نتایج پس از تزریق چربی دائمی است، اما حفظ وزن سالم برای ماندگاری نتایج مهم است. تزریق سلول های چربی به بدن به دلیل رشد و انبساط سلول های چربی پیوند شده برای زنده نگه داشتن رگ های آن ها دائمی است و بدن فرض می کند که چربی توسط خود بدن تولید می شود و به جای حذف و از بین بردن آن، آن را حفظ می کند. می کند و به عبارت دیگر جذب می کند.

همه سلول های چربی پیوندی زنده نمی مانند. حدود ۷۰ درصد از سلول های چربی باقی می مانند، اما تنها ۳۰ درصد آن توسط بدن جذب می شود. این پدیده در هفته اول پس از جراحی اتفاق می افتد که سلول های چربی تزریق شده هنوز توسط بدن پذیرفته نشدند. پس از تشکیل رگ‌های خونی، سلول‌های چربی پیوندی باقی می‌مانند و نتایج تزریق دائمی است.

در کدام قسمت از نواحی بدن می توان تزریق چربی انجام داد ؟

در بعضی از قسمت های بدن می توان تزریق چربی انجام داد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

صورت :

جراحی تزریق چربی می تواند راه خوبی برای جوان سازی و بهتر شدن روند زیبایی افرادی باشد که به دلیل بیماری هایی مانند آتروفی نیمی از صورت خود دارای چین و چروک و آکنه روی پوست خود هستند و یا از افسردگی در نواحی خاصی مانند چشم رنج می برند و چهره هایی که باعث کوچک شدن صورت و در نهایت پیری می شوند، کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی هستند.

بازو، پا و قفسه سینه :

در انسان انتقال چربی در قفسه سینه با هدف داشتن عضلات قوی در این ناحیه انجام می شود، انتقال چربی در بازوها و پاها با هدف بهتر شدن حجم عضلات و داشتن عضلات بزرگتر انجام می شود.

باسن :

تزریق چربی به باسن می تواند اندازه باسن را اصلاح کند یا حجم آن را افزایش دهد، حتی برای لیفت باسن، جراح می تواند ران های شما را بزرگتر و حجیم تر کند تا با اندازه جدید باسن شما مطابقت داشته باشد.

پستان :

می توان به سینه های افراد چربی تزریق کرد تا آن ها را بزرگ نشان دهد، در پشت پروتز سینه ها را برای نرم و طبیعی جلوه دادن آن ها و اصلاح تغییرات انجام داد.

واژن :

انتقال چربی به واژن با هدف بازگرداندن حجم از دست رفته آن و بازیابی ظاهری جوان انجام می شود.

تزریق چربی چه عوارضی دارد ؟

تعدادی از عوارض جانبی وجود دارد که باید هنگام استفاده از تزریق چربی از آن ها آگاه باشید، این روش بی خطر است، اما هنوز خطرات عمده ای وجود دارد. این عوارض تزریق شامل خون مردگی و تورم، اسکارهای کوچک که به مرور زمان یا با استفاده از داروهای بدون نسخه پزشک محو می شوند. بی حسی و بی کرختی موقت، از دست دادن چربی از ناحیه تزریق شده.

روش های تزریق چربی به صورت

تزریق چربی به صورت روش هایی دارد که در ادامه به آن می پردازیم :

برداشتن چربی :

لیپوساکشن مقدار کمی از چربی اضافی را با یک کانولای باریک از بین می برد. این روش با احتیاط کامل انجام می شود تا در حین برداشتن سلول های چربی، بقیه نواحی آسیب نبینند.

جدا سازی سلول های چربی :

بعد از جمع آوری، سلول های چربی از مایع اطراف جدا می شوند. همه سلول های آسیب دیده برداشته می شوند و تنها سلول های چربی تمیز و سالم برای استفاده در پیوند باقی می مانند.

تزریق چربی :

نواحی تعیین شده برای تزریق چربی توسط دکتر ایجاد می شود و سپس چربی را به عمقی تزریق می کند که به نتایج مناسب برای جوان سازی صورت می رسد.

 

889

 

بهبودی :

در طی یک یا دو روز، هر گونه تورم یا کبودی باید به میزان قابل توجهی کم می شود. جراح داروهایی را برای تسکین درد تجویز می کند و از آنجایی که این یک روش سرپایی است، می توانید همان روز به خانه بروید و به زودی به محل کار خود بازگردید. نتایج به محض کم شدن تورم آشکار می شود.

بعد از تزریق چربی :

بعد از تزریق چربی صورت، صورت خود را برای مدت طولانی خمیده نگه ندارید. چون در روزهای اول احتمال جابجایی وجود دارد، صورت خود را هم ماساژ ندهید. نتیجه تزریق چربی می تواند چهره افراد را راضی و شاداب کند و سال ها جوان تر به نظر برسد.

 

آیا تزریق چربی درد دارد ؟

این روش نیمه تهاجمی است و در دسته روش های سرپایی قرار می گیرد. هر ناحیه ای که توسط پزشک درمان شود با تزریق بی حسی موضعی بی حس می شود و هیچ گونه درد یا ناراحتی برای فرد ایجاد نمی کند. گاهی اوقات استرس و اضطراب در فرد باعث واکنش های ناخودآگاه می شود. به همین دلیل قبل از انجام این روش مشورت کنید و بدانید که مراحل آرام و بدون درد است.

ماندگاری تزریق چربی به صوت :

اگر همه شرایط ایده آل باشد، جراحی چندین سال طول می کشد و در برخی موارد دائمی خواهد بود. اگر فردی برای بار دوم این روش را انجام دهد، برای مدت طولانی تری از نتایج ماندگاری تزریق چربی به صورت لذت می برد. چون این چربی ها از بدن دفع می شوند، هیچ عارضه ای برای بیمار ایجاد نمی کنند. یکی از عوامل اصلی در انتخاب روش جراحی مناسب دوام آن است. روش های تزریقی زیادی برای زیباسازی و جوان سازی نواحی مختلف بدن وجود دارد که از جمله آن ها می توان به تزریق چربی اشاره کرد.

این روش نسبت به روش های دیگر مزایای زیادی دارد. یکی از ویژگی های اصلی این روش دوام آن است. تا شش ماه پس از عمل، درصدی از مواد تزریق شده جذب بدن می شود و مواد باقی مانده برای همیشه باقی می مانند. وزن بیمار پس از این عمل نباید تغییر زیادی کند. اگر وزن خود را تغییر ندهید و از یک سبک زندگی سالم پیروی کنید، نتایج این روند برای همیشه ماندگار است.

 

آیا تزریق چربی همیشگی است ؟

جراح متخصص در حین انجام این عمل بر روی صورت و سایر اندام ها از روش های خاصی برای رساندن چربی به نواحی مورد نظر استفاده می کند. پوست از لایه های مختلفی تشکیل شده و هر لایه دارای رگ های خونی، اعصاب است. پزشک چربی را به رگ های خونی تزریق می کند تا رگ های خونی را در موقعیت جدید خود تنظیم کند و برای تغذیه بهتر در نزدیکی رگ ها طول عمر این روش به صورت و سایر اندام های بیمار و میزان ماده تزریقی بستگی دارد.

با توجه به ماندگاری این روش، هر چه بیمار کمتر محل تزریق را لمس و ماساژ دهد، ماندگاری آن بیشتر است. حفظ وزن پس از انجام این روش یکی از نکات مهم در ماندگاری نتیجه است. برداشتن چربی از یک قسمت از بدن و تزریق آن به قسمت دیگری که می خواهید اندازه آن بیشتر شود، یک روش دائمی است. به شرطی که با روش درست انجام شود. برخی از سلول های چربی در زمان تزریق از بین می روند، اما این درصد در مقایسه با بافت چربی که در شرایط جدید باقی می ماند و موقعیت خود را حفظ می کند، بسیار کم است.

این ویژگی یکی از بزرگترین مزایای این روش است. زیرا روش های دیگر بیشتر شدن حجم دائمی نیستند و باید پس از چند ماه تمدید شوند. تفاوت تزریق چربی با روش های دیگر این است که سلول های چربی در محیط جدیدی به زندگی خود ادامه می دهند. این بدان معنا نیست که همه سلول ها همیشه با همان کیفیت اصلی نگهداری می شوند. با بیشتر شدن سن امکان دارد اثر این روش بر روی صورت افراد به دلیل کم شدن کیفیت سلولی یا مرگ ضعیف شود. این نه تنها برای سلول های تزریق شده، بلکه برای هه سلول های بدن اتفاق می افتد. اما این چربی برای مدت بسیار طولانی باقی می ماند و ظاهر دلخواه را ایجاد می کند.

تاثیر تعداد جلسات در ماندگاری

در طی این روش مقداری از مواد تزریق شده جذب بدن می شود. شش ماه بعد، این مقدار ۴۰ درصد کم می شود. امکان دارد چندین تزریق در فواصل زمانی معین مورد نیاز باشد تا طول مدت نتایج طولانی شود و به اندازه و شکل ایده آل برسد. برای اندام های بزرگ مانند باسن، با دو تا سه مرحله تزریق می توان به نتایج مناسب دست یافت.

تزریق چربی در دو مرحله انجام می شود و در مرحله دوم میزان چربی از دست رفته و جذب شده توسط بدن جبران می شود. چربی جذب شده در برخی افراد بسیار ناچیز است و در بیشتر موارد تنها با یک بار تزریق، خواسته های بیمار برآورده می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *